Yükleniyor...

 

Haberler & YazılarBasında Biz | İkon Organizasyon

01/02/2020

Tecrübe ve güvenden vazgeçmeyin!

Her alanda olduğu gibi düğün organizasyon firmaları arasından seçim yaparken de güven en önemlisi. Hislerinize güvenin ve eğer karşınızdakinin samimiyetine inandıysanız el sıkışın. Gerekli güven ilişkisi kurulmadığı takdirde hem bu iş için para veriyor olacaksınız, hem de her şeyin üzerinden geçme ve kontrol etme gereği hissedeceksiniz. Üstelik bu samimiyeti ve güveni test edebilirsiniz. Karşınızdaki kişi sizin isteklerinizi önemsiyor ve seçenek üretmeye mi çalışıyor; yoksa kendi elinde olan ve satmak istediği işi mi pazarlamaya çalışıyor. Buna bir bakın derim.

Ayrıca firmanın bu işi kaç yıldır yaptığına, kaç kişilik bir ekiple ve ne kadar profesyonel çalıştıklarına da dikkat etmek gerekir. Hobi olarak organizasyon yapan bir ekip işinize pek yaramayabilir.

Referanslarına bakın!

Gerek işin içindeki profesyonellerin, gerekse bu yoldan geçmiş çiftlerin en çok söylediği şey: “Referanslarını ve işlerini inceleyin” oldu. Öncelikle bir organizasyon şirketiyle ilgili ilk izlenimi onun sosyal mecralardaki duruşundan ve hakkında yapılan yorumlardan edinebilirsiniz. İnternet sitesinin nasıl olduğu, işlerini ne ölçüde sergilediği ilk bakmanız gerekenler arasında.